Wiadomości

          • "Kangurki" i "Hefalumpy" w Żorach

          • 12 maja dzieci z grupy "Kangurki" i "Hefalumpy" wybrały się na wycieczkę do Centrum Regionalnego w Żorach. Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach pt. "Gospodarstwo domowe".

                                                     

             

          • Poznajemy zawody Rodziców

          • W piątek 6 maja w grupie "Króliczki" odbyło się spotkanie z kelnerem. Dzieci odwiedziła mama Jagódki. Opowiedziała o pracy w restauracji, pokazała jak przyrządzić pyszny owocowy napój. Duzym wyzwaniem była nauka noszenia po kilka talerzy równocześnie. Takie spotkanie z pewnością było ciekawym doświadczeniem, które przybliżyło dzieciom pracę kelnera.

              

          • Warsztaty kulinarne

          • 21 kwietnia dzieci wraz z rodzicami uczestniczyły w warszatach kulinarnych. Wspólne działania kulinarne były okazją do dobrej zabawy i podjadania zdrowych produktów. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i aktywny udział w warsztatach.

              

          • "Króliczki" w muzeum

          • 19 kwietnia dzieci z grupy "Króliczki" zwiedzały wystawę w Muzeum Miejskim pt. "Tajemnice Puszczy Pszczyńskiej". Przedszkolaki usłyszały o charakterystycznych miejscach i roślinach, dużą atrakcją były okazy zwierząt. Na zakończenie dzieci zobaczyły film pokazujacy życie leśnych zwierząt.

              

          • Konkurs o Ruchu Drogowym

          • W piątek 15 kwietnia Karolinka F.Antek S. z grupy "Króliczki" wzięli udział w XI Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Ruchu Drogowym z Elementami Turystyki Rowerowej. Nasza reprezentacja dzielnie odpowiadała na pytania i wykazała się znajomością praktycznej jazdy na rowerze.

                    

          • Warsztaty ekologiczne w przedszkolu

          • 14 kwietnia wzięliśmy udział w kampanii informacyjno - ekologicznej na temat segregacji odpadów, która została przeprowadzona przez przedstawicieli firmy MASTER. Przedszkolaki dowiedziały się dlaczego segregacja śmieci jest tak ważna, co dzieje się z odpadami i jak je można wykorzystać oraz co oznacza słowo "recykling".

              

          • Przedszkolaki w Multikinie

          • We wtorek 12 kwietnia nasze przedszkolaki obejrzały niezwykły spektakl pt. "Czerwony Kapturek". Gra aktorów porwała wszystkie dzieci. Niektórym najbardziej podobał się Czerwony Kapturek, innym Muchomorek, a jeszcze inni polubili Wiewiórki. Po przedstawieniu dzieci wyszły uśmiechnięte i zadowolone, jak w większości bajek dobro zwyciężyło.

              

          • Konkurs przyrodniczy

          • "Przyjaciele przyrody" - pod tą nazwą w Przedszkolu nr 5 odbył sie w piątek 8 kwietnia międzyprzedszkolny konkurs przyrodniczo - ekologiczny. Nasze przedszkole reprezentowała drużyna z grupy "Króliczki": Lena, Oskar i Wiktor. Dzieci wykazały się dużą znajomością wiedzy o przyrodzie i ekologii! Gratulujemy i zachęcamy do dalszego rozwijania swoich zainteresowań przyrodniczych. 

                    

          • Teatrzyk w przedszkolu

          • W czwartek 7 kwietnia mieliśmy przyjemność gościć w naszym przedszkolu artystów ze wspaniałym przedstawieniem pt. "Przygody bosmana Żaka". Spektakl cieszył się ogromnym zainteresowaniem dzieci. Publiczność żywo, spontanicznie i z ogromnymi emocjami reagowała na aktorów. Dodatkową atrakcją był wspólny śpiew i taniec do marynarskiej muzyki.

                    

          • Powitanie wiosny

          • 21 marca wszystkie grupy z naszego przedszkola pożegnały zimę, a powitały tak wyczekiwaną przez wszystkich wiosnę.

                                                                               

          • Kiermasz świąteczny

          • To już coroczna tradycja - nasze przedszkole przed każdą Wielkanocą organizuje kiermasz związany z tym świętem. Kiermaszowi towarzyszyły spotkania w grupach, podczas których dzieci wraz z Rodzicami wykonywały wspólnie ozdoby świąteczne.

                

          • Iluzjonista w przedszkolu

          • Przedszkolaki bardzo chętnie przenoszą się w świat baśni, czarów i magii. Taką właśnie okazję miały 14 marca podczas wizyty iluzjonisty. Zabawa w czarowanie bardzo się wszystkim podobała, szczególnie, gdy samemu można było pełnić przez chwilę rolę profesjonalnego iluzjoisty i otrzymać duże brawa od publiczności.

                

             

             

             

             

          • Dni Otwarte w szkołach

          • Tyskie szkoły podstawowe zapraszają do siebie rodziców i dzieci i zachęcają do zapoznania się z ofertą oraz warunkami, jakie proponują dla swoich uczniów. Szczegółowy harmonogram dostępny jest na stronie Tyskiego Portala Oświatowego.
             

          • 6 latek w szkole

          • W Tychach ruszyła kampania "6 latek w szkole" pod hasłem "Jestem za mądry już na przedszkole, świetnie odnajdę się w tyskiej szkole!". Zapraszamy do zapoznania się z artykułem na stronie Tyskiego Portala Oświatowego.

              

             

          • Bal karnawałowy

          • 2 lutego w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy.  

                                                    

          • Dzień Babci i Dziadka

          • Druga połowa stycznia upłynęła w naszym przedszkolu na miłych spotkaniach z Babciami i Dziadkami. Przedszkolaki recytowały wiersze, radośnie śpiewały piosenki i wesoło tańczyły. Dzieci wręczyły laurki i niespodzianki swoim Dziadkom. Spotkaniom towarzyszyły radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia.

          • "Króliczki" w teatrze

          • W środę 13 stycznia dzieci z grupy "Króliczki" wystąpiły na deskach Teatru Małego. Mali waktorzy przedstawili jasełka pt. "Białe Boże Narodzenie" podczas XX Jubileuszowych Impresji Świąteczno - Zimowych. Brawo!

          • Goście w przedszkolu

          • 21 stycznia gościliśmy uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Tychach, którzy obejrzeli  przedstawienie jasełkowe przygotowane przez grupę „Kangurki”.

          • Szlachetna Paczka - Podziękowania

          • Wszystkim darczyńcom, którzy wzięli udział w akcji „Szlachetna Paczka”, składamy serdeczne podziękowania za dar serca i chęć niesienia pomocy bliźniemu w potrzebie. Razem zmienimy świat na lepsze!